Dla naszego Partnera, międzynarodowej firmy z branży Automotive w bezpośrednich okolicach Rzeszowa, aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

PROGRAMISTA MASZYN I URZĄDZEŃ

Obowiązki i odpowiedzialność:

  • Planowanie i wykonanie konserwacji prewencyjnej i zapobiegawczej maszyn produkcyjnych i urządzeń,
  • Analiza przyczyn przestoi maszyn i urządzeń oraz wprowadzanie działań korekcyjnych i zapobiegawczych,
  • Utrzymanie oraz ciągła poprawa ustalonych wskaźników w dziale,
  • Kontakty z firmami zewnętrznymi w zakresie organizacji serwisów maszyn i urządzeń,
  • Współpraca z działem inżynieryjnym przy rozwiązywaniu problemów technicznych i procesowych,
  • Wykonywanie zmian programowych w systemach wizyjnych, PLC/SCADA oraz sieciowych systemach wspomagających produkcję,
  • Współpraca z IT w zakresie konfiguracji - oprogramowania systemów komputerowych,
  • Naprawa sprzętu IT oraz systemów sieciowych,
  • Tworzenie instrukcji oraz szkolenie pracowników z zakresu posiadanej wiedzy,
  • Prowadzenie projektów ciągłego doskonalenia w obszarze produkcyjnym i utrzymania ruchu,
  • Dbałość o prawidłowe relacje pracownicze i przepływ informacji w zespole,
  • Uczestniczenie w projektach odbioru maszyn i urządzeń na terenie kraju oraz za granicą,
  • Znajomość oraz stosowanie się do mapy procesu działu utrzymania ruchu (procedury, instrukcje) oraz normy ISO TS 16949,
  • Stosowanie się do zasada bezpieczeństwa i higieny pracy oraz uwarunkowań środowiskowych wynikające z normy ISO14001 oraz OHSAS 18001,
  • Dyspozycyjność,
  • Praca w systemie zmianowym.

Wymagania i umiejętności:

  • Wykształcenie wyższe – techniczne (automatyka, robotyka, informatyka),
  • Minimum 5 lat pracy w dziale Utrzymania Ruchu lub programowaniu maszyn i urządzeń,
  • Znajomość zasad TPM,
  • Dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne,
  • Obsługa komputera - MS Office: Power Point, Word, Excel,
  • Znajomość procesów automatyzacji (automatyka, elektronika, robotyka),
  • Biegła znajomość systemów programowania sterowników PLC/SCADA, systemów wizyjnych, systemów teleinformatycznych oraz IT (Siemens)
  • Znajomość rysunku technicznego i elektrycznego,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
  • Wiedza z zakresu rozwiązywania problemów,
  • Kreatywność i dążenie do realizacji celów,
  • Umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Zorientowanie na jakość produktu oraz potrzeby klienta.

Oferujemy:

  • Stabilną i ciekawą pracę pełną wyzwań,
  • Dostęp do nowoczesnych technologii,
  • Możliwość nieustannego rozwoju z szerokim, pakietem szkoleń,
  • Bogaty zakres świadczeń dodatkowych,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie.