Aktualnie dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkującej opakowania z papieru dla branży FMCG, poszukujemy Kandydata/-tki na stanowisko:

Dyrektor Operacyjny

Obowiązki i odpowiedzialność:

  • Opracowanie strategicznej wizji i planów operacyjnych, które zapewniają kapitał;
  • urządzenia, systemy i zasoby ludzkie, niezbędne do spełnienia wymagań biznesowych;
  • Kierowanie procesami mającymi na celu opracowywanie i wdrażanie strategii zakładu;
  • Planowanie, kierowanie i nadzorowanie wszystkich operacji produkcyjnych;
  • Koordynowanie zasobów operacyjnych w celu zapewnienia spójnej produkcji i realizacji zamówień klientów;
  • Zapewnienie aby produkcja spełniała wszystkie wymagania dotyczące zgodności, norm jakości produktów, regulacji wewnętrznych oraz przepisów BHP;
  • Odpowiedzialność za codzienne zarządzanie działalnością produkcyjną polskich zakładów wytwórczych;
  • Opracowanie i wdrożenie planu strategicznego oraz operacyjnych planów biznesowych;
  • Budowanie partnerskiej współpracy z innymi obszarami funkcjonalnymi, takimi jak: Sprzedaż, Business Excellence, Zasoby Ludzkie i Finanse;
  • Kierowanie terminową i wydajną produkcją wysokiej jakości produktów w celu spełnienia wymagań klientów;
  • Zapewnienie zgodności funkcjonowania zakładu (zakładów) w Polsce z polityką spółki oraz przepisami prawnymi.
  • Prowadzenie przygotowań do inwestycji oraz zapewnienie realizacji inwestycji w terminie, w ramach budżetu oraz zgodnie z wymaganiami prawnymi i innymi.

Wymagania:

  • Wymagane doświadczenie ponad 10-letnie na stanowisku kierowniczym lub operacyjnym (~250 osób podwładnych)
  • Wykształcenie wyższe (dziedzina inżynierii lub nauk ścisłych).
  • Ugruntowana wiedza i znajomość tzw. „szczupłych” (ang. lean) praktyk biznesowych, standardów bezpieczeństwa żywności, różnych systemów zarządzania oraz procesów przetwarzania opakowań.
  • Wiedza i doświadczenie w dziedzinie systemów planowania popytu/mocy produkcyjnych w środowisku FMCG oraz udokumentowanie doświadczenie w efektywnym zarządzaniu i osiąganiu prawidłowego stanu zapasów, obsłudze klientów i osiąganiu oszczędności dla zakładu
  • Zdolność do inspirowania i angażowania dużych zespołów i wprowadzania zmian.
  • Ugruntowana znajomość wymagań BHP w środowisku produkcyjnym
  • Udokumentowane doświadczenie w angażowaniu pracowników i tworzenia efektywnie działających zespołów
  • Biegłość w obsłudze pakietu Microsoft Office (Excel, Word, Power Point)
  • Język angielski na poziomie bardzo dobrym

Oferujemy:

  • zakres obowiązków umożliwiający rozwój i poszerzanie wiedzy
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • możliwość awansu
  • szkolenia
  • pracę w międzynarodowym i dynamicznym zespole